Енергозбереження в квартирі сучасного багатоповерхового будинку

Як підвищити енергозбереження в квартирі?

Як власник квартири своїми конкретними діями може зменшити рахунки за опалення і поліпшити комфортність? Може! При цьому відносно невеликими витратами, які окупаються за перший опалювальний період.

У нових багатоповерхових будинках, зданих в експлуатацію за останні 10 років, вже присутній утеплення фасаду і пластикові вікна. Зазвичай, це матеріали середньої якості і міняти їх на більш ефективні не целесообразно.Тем не менше, ми можемо відрегулювати вікна, зменшивши нещільності, і зберегти тепло.

У теплопунктах нових багатоповерхівок встановлена ​​погодозалежна автоматика, яка регулює подачу теплоносія в залежності від температури навколишнього середовища і температури теплоносія на обратке. Але навіть така система не може врахувати ваших індивідуальних потреб.

Наприклад, кожна людина і електроприлад в приміщенні – джерело тепла. Коли людей і працюють приладів багато, з’являється надмірне тепло і стає жарко. Жителі в таких випадках відкривають вікна.

Різко збільшуються тепловтрати приміщення. Автоматика теплопункту реагує на низьку температуру обратки і подає на стояки радіаторів теплоносій з більш високою температурою. Відповідно в інших квартирах будинку теж стає тепліше.

Для регулювання температури в приміщеннях з радіаторами можна встановити теплорегулюючі головки.

Теплорегулюючі головки

Переваги радіаторних терморегуляторів:

  • Ефективне регулювання температури в приміщенні
  • Малі витрати і висока окупність (1 опалювальний період)
  • Заощаджує енергію і гроші

Принцип работы

Радіаторні терморегулятори і кімнатні термостати автоматично підтримують задану температуру в приміщенні і виключають перегрів повітря в приміщеннях, забезпечуючи комфорт в будинку і економію коштів. Такі регулятори буваю різних типів (механічні або електронні, з вбудованим або виносним датчиком температури).

Другий кардинальний спосіб підвищення комфорту і економії енергії в квартирі є установка системи вентиляції або провітрювача.

Найсучаснішим і практичним способом створення комфортного мікроклімату і необхідного повітрообміну в квартирі, нових, тільки заселених будинках або відремонтованих квартирах сьогодні є установка децентралізованих провітрювачів з поверненням тепла.

Система вентиляції або провітрювача
Децентралізовані провітрювачі

Комфортні

Децентралізовані провітрювачі забезпечують подачу свіжого повітря в приміщення, його фільтрацію і видалення забрудненого повітря на уліцу.Уменьшают потрапляння шуму з вулиці. Вам немає необхідності відкривати постійно вікна для вентиляції кімнати.

Енергозберігаючі

Безперечною перевагою проветривателей є їх здатність забезпечувати повернення тепла і баланс вологості в приміщеннях завдяки застосуванню спеціального керамічного або мідного теплового акумулятора (регенератора енергії). В принципі регенерації енергії закладено використання тепла і вологості повітря, що видаляється забрудненого повітря з приміщення для нагріву і зволоження припливного свіжого повітря. З огляду на, що приміщення постійно втрачає тепло природною шляхом, застосування технології утилізації тепла найбільш актуально в цілях економії коштів на енергоносії.

Високоефективні

Коефіцієнт повернення тепла проветривателей дуже високий і досягає 91%. При цьому одна установка забезпечує постійний повітрообмін і фільтрацію повітря, необхідного для приміщення площею до 50 м2.

Основні втрати тепла в будинку:

  • Зовнішні стіни – до 28%
  • Вікна, двері – до 32%
  • Система вентиляції – до 50%

Встановивши термоголовки на радіатори і провітрювачі в приміщення можна зменшити втрати тепла в 3-4 рази.

Також сучасні системи дозволяють зменшити вартість тепла

Теплові насоси
Теплові насоси, споживаючи 1 кВт електричної енергії дають в приміщення до 6 кВт тепла. Домашній побутової кондиціонер в режимі обігріву і є тепловий насос, тільки у нього ефективність перетворення електрика / тепло близько 3,5 і він обмежений роботою при низьких температурах навколишнього середовища.

Побутові кондиціонери в режимі обігріву дуже ефективні в перехідний період (коли вже холодно, але ще не запустили центральну систему опалення).


Існують і спеціальні повітряні теплові насоси призначені працювати при глибоких морозах. Детальніше в статті.

Також в Україні поширені теплові насос комерційного призначення, як основне джерело тепла і холоду для офісних будівель, готелів, торгових центрів… Детальніше тут.