Переваги теплових насосів Повітря-Вода

З урахуванням подорожчання газу для приватних споживачів все більша кількість людей замислюється про альтернативу газовому котлу при виборі джерела тепла для свого будинку.

Реальними альтернативами опалення газом є теплові насоси

З урахуванням збільшеного попиту на всі види палива для твердопаливних котлів і відповідно ціни, а також необхідною постійною присутністю біля котла і мінімумом автоматизації в цьому році як ніколи раніше в Україні, стали актуальними потребуючі мінімальних витрат на монтаж теплові насоси типу повітря-вода.

Доступні ціни та можливість підключення вже до існуючих систем опалення головні але не єдині переваги, які ми детально розглянемо в статті.

Скільки можна економити з установкою теплового насоса «повітря-вода»

А зараз спробуємо отримати відповідь на головне питання – Яка ефективність теплових насосів «повітря-вода» в порівнянні з класичним газовим, електричним і твердопаливним котлами.

Розглянемо на прикладі підключення повітряного теплового насоса Hitachi Yutaki в робочу систему опалення приватного будинку площею S = 220 м2. У будинку постійно проживає 4 людини. Як джерело тепла був встановлений газовий котел потужністю 22 КВт. З огляду на це економічно доцільно застосувати бівалентний режим роботи насосу.

Приклад інтеграції – Тепловий насос повітря-вода в існуючій системі опалення

Інтеграція теплового насоса Повітря-Вода

Система опалення – тепловий насос повітря-вода

Бівалентний режим роботи має на увазі роботу теплового насоса в каскаді з якимось додатковим джерелом тепла – газовим, твердопаливним або електричним котлом».

Максимальне навантаження на опалювальну систему розраховується при зовнішній температурі -22 С для м. Києва, а фактично середня температура за опалювальний період +1.1 С.

Відповідно більшу частину часу опалювальна система працює на 50 і менше відсотків, а температура нижче -7 З тримається не більше 10% часу. Це дозволяє підібрати теплову потужність насоса, який повністю забезпечує тепловою енергією будинок до 7С, а при зниженні температури включається додаткове джерело нагріву теплоносія.

Теплові насоси повітря-вода

Теплові насоси повітря-вода (теплопродуктивність)

 

Розрахунки тепловтрат будинку показують що пікове навантаження на систему опалення з урахуванням ГВС 15 КВт. Температура (Точка) бівалентності в даному прикладі -6.5 С.

При глибоких морозах продуктивність теплового насоса падає і для компенсації тепловтрат включається газовий котел. Нижче покажемо періоди роботи нашої комбінованої системи опалення.

Продуктивність теплового насоса

Теплове навантаження на газовий котел та тепловий насос

На цьому графіку бачимо розподіл роботи окремо теплового насоса і в каскаді з газовим котлом.

Розподіл роботи теплового насоса з газовим котлом

Теплові насоси повітря-вода – розрахунок річного споживання електроенергії

Споживання електроенергії тепловим насосом за опалювальний період

Як бачимо навіть в найхолодніші місяці опалювального періоду споживання електрики не перевищує ліміт в 3600 КВт на місяць, встановлений для будинків опалюються за тарифом «Опалення електрикою», що дозволяє економити значні кошти з максимальним комфортом.

Споживання електроенергії тепловим насосом

Вартість експлуатації

Після проведених розрахунків тепер ми можемо відповісти на головне питання – Скільки ми економимо при установці теплового насоса в порівнянні з опаленням іншими видами палива.

Економічність теплових насосів

Розрахунок річних витрат на систему опалення

Як бачимо опалення комбінованим способом «тепловий насос + газ» дозволяє економити до 436% в порівнянні з опаленням виключно газом.


Компанія Термал має великий досвід реалізації проектів будь-якої складності і пропонує встановлення теплових насосів будь-якого типу під ключ. Ми працюємо не тільки в Києві, а й у всіх регіонах України (Львів, Одеса, Дніпро, Харків і т.д.). Для отримання докладної консультації зателефонуйте нам +38 044 240 61 07, +38 098 696 00 88 або заповніть форму нижче.

Більш детально в презентації

Презентація теплових насосів Hitachi Yutaki (4Mb, PDF)

Скачать


Схожі статті: Встановлення теплових насосів Повітря-Повітря для енергозабезпечення комерційної нерухомості: роздрібних магазинів, готелів і офісів від Panasonic