Розрахунок окупності вентиляційних установок ЕКОСТАР для дошкільних та шкільних навчальних закладів

Установки Екостар утилізують через полістироловий пластинчастий рекуператор 93% тепла що видаляється з невеликих приміщень:

  1. учбові класи
  2. невеликі офіси
  3. приватні будинки
  4. технічні приміщення

 

Це значно зменшує споживання теплової енергії на вентиляцію і не створює дисбалансу. Догрівач таким установка не потрібно. Установка не допускає підмішування повітря. Часте обслуговування не потрібно. Автоматика вбудована. Встановлюється в підвісних стелях приміщень, горищах, технічних приміщеннях і навіть в шафах.

Вентиляційна установока

При провітрюванні дитячого садка вранці до приходу дітей, в обід під час прогулянки відбувається неконтрольоване видалення теплого повітря з приміщення. Орієнтовно проходить 1 повітрообміну в годину.

Середня площа дитячої групи 200 м2. Тоді обсяг 600м3. За 2 провітрювання на добу замінюється 1200 м3 повітря. Середня зимова температура 7 С. Для нагріву такого об’єму повітря від 7С до + 22С необхідно затратити 12кВт /год тепла.

За опалювальний період 135 робочих днів сумарні витрати складуть 1620 кВт /год. Ціна такої кількості теплової енергії становить близько 3000 грн. При вартості установки 30 000 грн така вентиляційна система себе окупає лише через 10 рокі, що , вважається, економічно не вигідно.

Але якщо проектувати систему вентиляції згідно з існуючими ДБН, і забезпечити постійний приплив свіжого повітря в об‘ємі 500м3 в одну групу, то економія в порівнянні з припливною установкою без рекуператора складе 5кВт на годину. Що при 10 годинний роботі за опалювальний період (135 робочих днів) заощадить близько 11000 грн. За таких умов окупність установки складе не більше 4 років.

Подивитися детальну інформацію про приточно-витяжу установку ЕКОСТАР (Оглядовий каталог – рус – 7Mb – pdf)