Розроблено систему утилізації тепла відпрацьованих газів для скло печей

Blog page

Пропонується встановити 2х ступінчастий, високотемпературний роторний рекуператор тепла з сумарною ефективністю близько 90% для утилізації тепла, яке видаляється з печі з відпрацьованими димовими газами.

Система утилізації складається з таких компонентів:

  1. Два високотемпературні роторні рекуператори з нержавіючої сталі.
  2. Вентилятори подачі свіжого повітря.
  3. Високотемпературний вентилятор видалення відпрацьованих газів.
  4. Негорючі заслінки з сервоприводами з зворотньою пружиною – 3шт.
  5. Повітропроводи з нержавіючої сталі.
  6. Ізоляція повітроводів негорючими матеріалами.
  7. Система автоматики, диспетчеризації, захисту.
  8. Проектна та технічна документація.

Система утилізації тепла відпрацьованих газів для скло печей

Принцип роботи системи

Відпрацьовані гази з температурою 500 С через заслінку з приводом по нержавіючим повітроводам в ізоляції потрапляють на першу, а потім на другу сходинку утилізатора. Після утилізаторів температура газу зменшується до 50-80 С, а об’єм повітря, за рахунок збільшення щільності до приблизно 2 рази. Далі ці гази потрапляють на високотемпературний вентилятор і до існуючого димоходу.

Свіже повітря з вулиці або цеху вентилятором подається на нагрів на 2 ступені утилізатора. Після нагріву свіжий розріджене повітря з температурою 420 С – 450 С по нержавіючим повітроводам в ізоляції подається на горіння до печі.

Система автоматики контролює температуру на всіх етапах процесу, регулює оберти вентиляторів, роторних рекуператорів для досягнення максимально ефекту. Для цього встановлюються термопари на всіх етапах і частотні регулятори всіх двигунів. Пульт управління знаходиться в диспетчерській і на екрані контролера графічно відображаються всі параметри. Оператор має можливість оперативно втрутитися в роботу системи. У разі виникнення будь-яких аварій або нештатних параметрів система автоматично перейде в аварійний режим, зупиниться або працюватиме за закладеним алгоритмами.

Під час сервісу або при аварійному сценарії истеми утилізації зупиняеться без зупинки печі. Заслінки пружинами автоматично закриються, потік відпрацьованих газів прямує напрямки в димохід, а на подачу повітря в піч включиться існуючий резервний вентилятор.

Термін окупності системи складає приблизно 85 повних робочих днів.

Точна вартість обладнання і монтажних робіт буде дана після виконання проектних робіт. Термін виконання проектних робіт – 1 місяць.

Установка устаткування утилізації можливо в кредит на вигідних умовах під заставу поставленого обладнання.