Схема енергозбереження для багатофункціональних комплексів

Для забезпечення високої енергоефективності будівлі потрібно зменшити споживання енергії та зменшити вартість енергії

Зменшити споживання енергії на опалення ми можемо тільки за рахунок утеплення огороджувальних конструкцій, що в цьому рішенні не розглядається. Також значна частина енергії йде на вентиляцію.

Цю цифру ми можемо значно зменшити, в 3-4 рази, за рахунок застосування високоефективних роторних, полістиролових пластинчастих і алюмінієвих пластинчастих рекуператорів.

Основні стаціонарні установки пропонуємо застосувати з вбудованими роторними рекуператором з ККД регенерації до 85%. У розрахунок проекту закладається для розрахунків середній коефіцієнт повернення тепла для роторних рекуператорів 73%.

Це зроблено для компенсації різних небажаних процесів під час експлуатації (режими відігріву, тимчасові повітряні дисбаланси, зупинки на обслуговування, небажані параметри вологості, …).

Установки з вбудованими роторними рекуператором

У кухнях пропонуємо установку алюмінієвих пластинчастий рекуператорів з ККД регенерації 55%. На даний момент для місцевих витяжних систем взагалі не встановлюють утилізатори.

Пластинчасті рекуператори

Установка таких канальних рекуператорів дасть можливість не порушувати повітряний дисбаланс будівлі при установці кухонних витяжок. Припливний вентилятор кухні буде включаться паралельно з витяжним.

Це дасть можливість максимально утилізувати високотемпературний, але жирний повітря і не порушувати дисбаланс. Такий рекуператор не допускає підмішування витяжного повітря в припливне. Обслуговувати такий рекуператор необхідно разом з витяжним вентилятором. На літо пропонується встановити літню вставку.

Установки Екостар утилізують через полістироловий пластинчастий рекуператор 93% тепла, що видаляється з невеликих приміщень. тих приміщень. Це значно зменшує споживання енергії на вентиляцію і не створює дисбалансу. Догрівач таким установка не потрібно. Установка не допускає підмішування повітря. Часте обслуговування не потрібно. Автоматика вбудована. Встановлюється в підвісних стелях приміщень.

Вентиляційна установка

Для зменшення витрат на виробництво тепла пропонується використовувати повітряні теплові насоси типу повітря-повітря

Гарантовано працюють до зовнішніх температур -25 С і нижче. Середньо річний коефіцієнт перетворення електричної енергії в теплову становить вище 5. При -20 С цей коефіцієнт перетворення дорівнює 3. Підбір обладнання на опалення відбувається саме при коефіцієнті 3.

При вартості електроенергії 1,68 грн за 1 кВт * год в річному розрізі вартість 1кВт * год тепла становить 0,34 грн. Для порівняння при вартості природного газу 6500 грн за 1000 м3, вартість 1 кВт * год тепла з газової котельні становить 1,4 грн. Тобто опалення тепловими насосами майже в 4 рази економічніше.

Повітряний тепловий насос типу повітря-повітря

Завдяки використанню фреонової теплової завіси, енергоспоживання зменшується в 5 разів у порівнянні з електричною завісою встановленої в проекті. Фреонова завіса зберігає не тільки тепло взимку, але і холод влітку.

Фреонова теплова завіса

Для отримання ГВП використовуються теплові насоси типу повітря-вода, які також працюють до -25 С. СОР таких насосів близько 3,5, тому ціна 1 кВт * год теплової енергії тут коштуватиме близько 0,46 грн, що в 3 рази дешевше енергії з газової котельні.

Переваги системи:

  1. Немає потреби в будівництві котельні, газопроводу, теплопункту і розводки теплоносія всередині приміщення.
  2. Не збільшується електрична встановлена потужність. Досить електричної потужності запроектованої на систему кондиціонування.
  3. Низькі експлуатаційні витрати. В середньому в 3-4 рази опалення дешевше ніж при опаленні котельні при існуючих цінах на енергоносії.
  4. Немає збільшення капітальних витрат у порівнянні з класичною системою опалення. Якщо різниця і виникає, то вона себе швидко окупає.
  5. Через відсутність води, зникає ймовірність обмороження калориферів.
  6. Передбачена система дублювання теплової потужності.