Автоцентри

 • Автоцентр «Вольво»
  Автоцентр «Вольво»

  Реконструкція автоцентру “Вольво” та будівництво нової частини. Застосовані найсучасніші технології вентиляції та кондиціювання…

  • Дата

    10 Листопада, 2014

  • Клієнт

    Вольво

  • Опис

    Реконструкція автоцентру "Вольво" та будівництво нової частини. Застосовані найсучасніші системи вентиляції і кондиціонування з високими коефіцієнтами енергоефективності.

  • Категорія

    Автоцентри, Офісні приміщення

  • Розташування

    м. Київ


 

Система опалення, вентиляції та кондиціонування автосалонів, автомийок та СТО

Об’єкти, на яких обслуговують і експлуатують автомобілі, мають ряд вимог по установці систем опалення, вентиляції та кондиціонування. Розглянемо на прикладі автомийки та СТО.

Автомийка

В автомобільних мийках наявність якісної вентиляції необхідна не менше ніж водопостачання і каналізація. Адже вона впливає не тільки на комфортне перебування співробітників, але і на їх безпеку.

Система ОВіК, крім забезпечення оптимальних параметрів на об’єкті, повинна видаляти:

 • вуглекислий газ,
 • вихлопні автомобільні гази,
 • випаровування, які виділяються від очисних засобів,
 • аерозолі,
 • зайву вологу, яка в іншому випадку може осідати на автомобілях і будівельних конструкціях у вигляді конденсату.

Витрата розраховується виходячи з кількості вологовиділень. Також до уваги беруть тип мийки (автоматична або ручна) і характеристики обладнання, температури води і ще деякі параметри.

У робочих приміщеннях автомийки необхідно видаляти повітря в кількості не менше 5 крат, а також повинна підтримуватися температура не нижче + 15 ° С.

Обов’язковою є використання вентиляційного обладнання з механічним підігрівом повітря. Для кількох боксів можна підібрати одну припливно-витяжну установку або ж для кожного боксу свою. Ступінь захисту електродвигунів повинен бути не менше IP54. Найчастіше в мийках монтують канальне обладнання, комплектуючі якого підбираються окремо. Але можливі й варіанти з уже готовими моноблочними машинами.

Витяжні решітки монтуються під стелею, де вони видаляють тепле вологе повітря. Повітроводи рекомендується виготовляти з нержавіючої сталі. Підбирається стійке до корозії обладнання.

Багато автомийок можна розділити на «чисті» (кабінети) і «брудні» (приміщення, де обслуговуються автомобілі) зони. Систему вентиляції організовують так, щоб повітря перетікало з перших у другі, і ніяк не навпаки. При такому розкладі основна частина витяжних решіток розміщується безпосередньо над робочою областю мийки.

Біля воріт обов’язково встановлюються теплові завіси. Вони відсікають холодне повітря з вулиці і перешкоджають створенню туману в приміщенні.

Як опалення більш вигідним є повітряне (приточно-витяжні установки з нагрівачами, теплові завіси або тепловентилятори). У кабінетах при мийках можлива установка радіаторів і кондиціонерів.

СТО

Система вентиляції в центрах обслуговування автомобілів залежить від наступних факторів:

 • архітектурних особливостей будівлі,
 • призначення приміщень,
 • наявності цехів з шкідливими аерозолями або іншими хімічними речовинами, наприклад, фарбувальних,
 • кількості місць для автомобілів.

Якісна вентиляція повинна видаляти не тільки вуглекислий газ, зайву вологу і неприємні запахи, але і вихлопні гази, пари та інші хімічні сполуки, шкідливі для здоров’я людини, а також домішки які утворюються при зварюванні.

Крім того, необхідно стежити, щоб концентрація речовин не перевищувала норми і не виникло пожежо- або вибухонебезпечної ситуації.

Для СТО вентиляція розраховується виходячи з кількості шкідливостей, що видаляються. Для стоянки автомобілів витрата повинна становити не менш 4-6 крат, в майстернях – 20-30 крат.

 • В цехах, де проводяться зварювальні роботи, є необхідність в застосуванні місцевих відсмоктувачів, наприклад, гнучких рукавів. Їх також використовують для видалення вихлопних газів. При цьому рукава виготовляють з термостійкого матеріалу.
 • У фарбувальних цехах розглядається окрема система, яка розраховується в 50-200 крат від об’єму приміщення. При цьому в витяжної частини встановлюється фільтр для очищення повітря від частинок фарби. Важливо також дотримуватися невеликих швидкостей, щоб виключити протяги.
 • В сервісах технічного обслуговування витяжні решітки рекомендується монтувати у верхній зоні – для видалення тепла, парів і газів, та нижній – пилу та інших важких частинок. Отвори для забору і викиду потрібно розміщувати віддалено один від одного і на різних рівнях. Для вентиляції і кондиціонування підбирається вибухозахищене обладнання.

Найбільш зручною системою опалення є повітряне. Його організовують за допомогою подачі перегрітого повітря від припливно-витяжної установки, теплових завіс і тепловентиляторів.

У цехах з токсичними речовинами встановлюються автоматичні системи з датчиками контролю гранично допустимої концентрації.