Кінотеатри

 • Кінотеатр «Filmax»
  Кінотеатр «Filmax»

  Для 3-х зального кінотеатру Filmax в Умані було жорстке обмеження на всі системи ОВіК в 25 кВт, при цьому, дотримуючись всіх санітарнх норм по повітрообміну…

  • Дата

    10 Червня, 2019

  • Клієнт

    Кінотеатр Filmax

  • Опис

    Для 3-х зального кінотеатру Filmax в Умані було жорстке обмеження на всі системи ОВіК в 25 кВт, при цьому, дотримуючись всіх санітарнх норм по повітрообміну. Інших джерел енергії у будівлі не було.

   Були прийняті такі технічні рішення:

   1. Повітряний тепловий насос / кондиціонер Hitachi. При споживанні 14 кВт електроенергії він здатний генерувати до 55 кВт тепла. Холод / тепло розподіляється по засобам встановлених на горищі кінотеатру канальних блоків, де повітря повітроходами підводиться до вихрових дифузорів до стелі.

   2. Високоефективні припливно-витяжні вентиляційні установки з новими рекуператорами, які повертають до 93% тепла і до 60% холоду назад в зали. Застосовані найтихіші і економічні вентилятори, встановлені шумоглушники, віброгасники, шумоподавляюча ізоляція.

   3. Утилізація тепла від кінопроекторів. При роботі кінопроектори виділяють велику кількість тепла. При стандартному рішенні, повітря з обслуговуючого залу проходить через проектор, охолоджує його і видаляється на вулицю. Таке рішення призводить до повітряного дисбалансу в приміщенні і до підвищенної витрати електроенергії. Інженери Термал запроектували і реалізували систему утилізації тепла з проекторів за допомогою установки змішувальних камер.

   Взимку, коли є необхідність в утилізації тепла, тепле повітря з проекторів направляється до витяжного вентилятора ПВ установки і йде на рекуператор. Віддаючи 93% свого тепла свіжому повітрю приточування. При цьому установка автоматично, пропорційно витягує менше повітря з кінозалів, дотримуючись 100% баланс припливу і витяжки. Влітку тепле повітря безпосередньо видаляється на вулицю, не нагріваючи приплив. Завдяки такому рішенню споживання на догрів повітря після рекуператора практично наближується до нуля. А при непрацюючих проекторах, відключається вентиляція залу, що не потрібна.

  • Категорія

    Кінотеатри, Торгові центри та магазини

  • Розташування

    Черкаська обл., м. Умань

 • Кінотеатр «Планета Кіно» (IMAX)
  Кінотеатр «Планета Кіно» (IMAX)

  Поставка обладнання, монтаж та пусконалагоджувальні роботи системи вентиляції, кондиціонування, опалення, димовидалення та водопроводу…

  • Дата

    8 Вересня, 2012

  • Клієнт

    IMAX

  • Опис

    Поставка обладнання, монтаж, пуско-налагодження системи вентиляції, кондиціонування, опалення, димовидалення, водопроводу, каналізації, теплопостачання

  • Категорія

    Кінотеатри, Торгові центри та магазини

  • Розташування

    м. Львів


 

Кінотеатри, театри та нічні клуби відрізняються від багатьох будівель наявністю великої кількості людей, які перебувають одночасно в одному приміщенні від 2 годин. Відповідно і заходи безпеки на таких об’єктах вищі. А відсутність свіжого повітря в залах відвідувач помічає з перших же хвилин.

Якісна система опалення, вентиляції та кондиціонування допоможе забезпечити комфортне перебування людей і навіть іноді збільшити відвідуваність

Необхідний повітрообмін розраховується виходячи з умов видалення з приміщень надлишкових шкідливих речовин: тепла, вологи і вуглекислого газу від людей, в окремих випадках – і тютюнового диму.

Крім того, за санітарними нормами на 1 людину повинно припадати не менш 20 м3/год. Розрахунок ведеться з урахуванням повного завантаження залу. Окремі системи передбачаються для глядацьких залів, адміністративних та обслуговуючих приміщень.

Для кінопроекційної, звукоапаратної і перемотувальної витрати повітря підраховують в кількості 2-3 крат від об’єму приміщення. У курильних передбачається окрема витяжка, з кратністю 10. Для санвузлів витрати становлять 50 м3/год на 1 унітаз. Припливне повітря надходить з суміжних приміщень.

Оскільки зали для глядачів рідко бувають повністю заповненими, виникає питання з регулюванням витрат повітря. У цьому випадку використовується регулятор обертання двигунів вентиляторів. В результаті потрібно менше теплоти для його нагрівання в холодний період року.

Велике значення для кінотеатру має хороша звукоізоляція. Тому застосовується малошумне обладнання з використанням шумоглушників, встановлюються гнучкі вставки для вентиляторів, повітроводи ізолюються.

Вентиляція

У залах для глядачів допускається рециркуляція (підмішування витяжного повітря до припливного). Вентиляція проектується з позитивним дисбалансом, а саме, приплив має бути трохи більше витяжки.

В якості обладнання рекомендується підбирати припливно-витяжні установки з малошумними вентиляторами і рекуператорами, які повертають від 50% до 93% тепла. Це значно зменшує витрати енергії для нагрівачів.

Системи кондиціонування

Для системи кондиціонування кращим варіантом є канальні кондиціонери.

Вони рівномірно розподіляють підготовлене повітря по всьому залу. При цьому відвідувачі не відчувають на собі холодний потік повітря. Вибір може лягти на будь-який тип системи: від спліт-системи до VRF-системи.

Для великих кінотеатрів можливий варіант установки центрального кондиціонера: припливно-витяжної вентиляції з секцією охолодження.

Опалення

Як опалення обирають тільки повітряну систему прихованого монтажу. Найбільш оптимальним варіантом є VRF-система, в комбінації з кондиціонуванням.

Вибір розподільних пристроїв в більшості випадків зупиняється на круглих вихрових решітках, які створені для вентилювання приміщень висотою від 4 м.

Нормативна швидкість повітря в робочій зоні повинна приблизно рівнятися 0,2 м/с. Оскільки зали для глядачів мають будову сходового типу і на кожному рівні своя висота, є деякі умови для використання розподільних пристроїв.

У приміщеннях місткістю 200-600 чоловік припливні решітки можуть встановлюватися і з боку екрану, і з боку проекційної. Витяжні – у верхній зоні по всьому залу, з обов’язковим урахуванням висоти робочої зони.

У залах місткістю більше 600 чоловік видалення повітря частково допускається через решітки з нижньої зони під сидіннями. Якщо в приміщенні приблизно однакові ширина і довжина, повітророзподільні решітки встановлюють і з боків у верхній зоні.

Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в театрах і клубах

Схожу схему вентиляції, кондиціювання та опалення з кінотеатрами мають театри і клуби.

До допоміжних приміщень тут також відносяться репетиційні, гримерки, кімнати звукозапису та інші. Для них розрахунок повітря становить 60 м3/год на 1 людину.

Для залів нічних клубів обладнання рекомендується підбирати з запасом. В середньому на 1 людину припадає як мінімум 100 м3/год. Або ж витрата становить 10 крат від об’єму приміщення. В якості фільтрів часто використовуються електростатичні, які очищають видалене повітря від тютюнового диму.

Для системи кондиціонування клубів підбираються не тільки канальні, а й касетні блоки. Тут немає таких високих вимог по руху повітряних мас.

Вентиляція глядацьких залів театрів і кінотеатрів розробляється майже за ідентичною схемою. Тільки в першому випадку зі сцени потрібно видаляти близько 17% від усієї кількості повітря у всьому приміщенні.