Фітнес центри та спортивні комплекси

 • Фітнес клуб, ресторан та коворкінг “Smartass”
  Фітнес клуб, ресторан та коворкінг “Smartass”

  Виконані проектні роботи, постачання обладнання, монтажні роботи, пуско-налагоджувальні роботи системи вентиляції, опалення та кондиціювання для фітнес клубу, ресторану і коворкінгу Смартесс (Smartass) в Києві…

  • Дата

    29 Листопада, 2019

  • Клієнт

    Smartass

  • Опис

    Виконані проектні роботи, постачання обладнання, монтажні роботи, пуско-налагоджувальні роботи системи вентиляції, опалення та кондиціювання для фітнес клубу, ресторану і коворкінгу Смартесс (Smartass) в Києві, вул. Жилянська 41А.

   Основною системою кондиціонування і вентиляції є VRV (повітряний тепловий насос) Hitachi. Зовнішні блоки працюють з внутрішніми блоками канального типу з підключеними воздуховодами для рівномірного розподілу тепла / холоду і мінімального рівня шуму.

   Для спортивних залів встановлена ​​припливно-витяжна установка Aerostar з роторним високоефективним рекуператором. Для ресторану встановлена ​​припливно-витяжна установка з герметичним пластинчастим рекуператором і вентиляторами Ruck. Завдяки такому рішенню все зайве тепло зонтів кухні взимку йде на утилізацію, для підігріву припливного повітря. Догрів повітря взимку і доохолодження влітку в ПВ системах відбувається за рахунок встановленого фреонового конденсатора / випарника, до якого підключені теплові насоси Hitachi.

   Управління всією системою ОВіК інтегровано в систему диспетчеризації «Розумний будинок» всієї будівлі, що дозволяє оперативно, автоматизовано управляти кліматом всього фітнес центру.

   Завдяки таким інженерним рішенням пікове споживання на всі системи ОВіК 4-х поверхового фітнес клубу, ресторану та коворкінгу Смартесс (Smartass) становить не більше 35 кВт.

  • Категорія

    Офісні приміщення, Ресторани та кафе, Фітнес центри та спортивні комплекси

  • Розташування

    Київ, вул. Жилянська 41А

 • Фітнес центр «Fort Prestige»
  Фітнес центр «Fort Prestige»

  Проектні роботи, поставка обладнання, монтаж та пусконалагоджувальні роботи системи вентиляції, кондиціонування і повітряного опалення…

  • Дата

    5 Серпня, 2013

  • Клієнт

    Fort Prestige

  • Опис

    Проектні роботи, постачання обладнання, монтаж, пуско-налагодження системи вентиляції, кондиціонування і повітряного опалення. Застосовані 3 вентиляційні установки «Термал» з вбудованими тепловими насосами і пластинчастими рекуператором. Також встановлена реверсивна холодильна машина 130 кВт, що працює на тепло і на холод, з вбудованим рекуператором тепла на потреби ГВП.

  • Категорія

    Фітнес центри та спортивні комплекси

  • Розташування

    м. Ялта


 

У фітнес-центрі або спортивному залі обов’язково повинна бути якісна система вентиляції.

Брак свіжого повітря може несприятливо позначатися на стані людини, при цьому через духоту з’являється слабкість і головний біль, знижується ефективність тренувань. Що в свою чергу впливає на тривалість перебування відвідувачів.

Так само до наслідків неякісної вентиляції відносяться цвіль і грибок. Вони з’являються частіше в кімнатах з вологим мікрокліматом, таких як роздягальні та душові, басейни і прилеглі до них приміщеннях, СПА.

Комплексна система опалення, вентиляції та кондиціонування фітнес центрів і спортивних комплексів

Комплексна система опалення, вентиляції та кондиціонування забезпечує людей свіжим повітрям, регулює вологість і температуру, видаляє вуглекислий газ і запах поту.

У таких установках часто використовують рекуператори з високою енергоефективністю, які повертають 70-93% тепла. Вони значно економлять споживання енергії для нагріву припливу (електричні або водяні калорифери).

Для систем спортивних споруд це особливо корисно, так як витрата вентиляції тут вища ніж в інших будівлях. Людина, що займається фізичними навантаженнями, споживає більше кисню, ніж в спокійному стані.

Для системи опалення більш зручною є повітряна: VRF-система або мульти спліт-система. Вона також працює і в якості кондиціонування. Для вентиляційних установок можуть використовуватися секції з охолоджувачем.

Тренажерні зали

За будівельними нормами для тренажерних залів для 1 відвідувача потрібно подавати 80 м3/год свіжого повітря. Тому наявність примусової вентиляції обов’язкова.

Важливим критерієм є рівномірний розподіл повітря по всьому приміщенню. Під час проектування враховується розміщення тренажерів. Щоб уникнути появи протягів, витрата припливу повинна дорівнювати витяжці.

Вентиляція додаткових приміщень розраховується за нормованою кратністю, наприклад, для масажних кабінетів – 4-5 крат, гардеробних (тільки приплив) і душових (тільки витяжка) – близько 5 кратів.

Рекомендована температура в залах становить + 18°С взимку і + 26°С влітку, в масажних, гардеробних і душових – + 22°С + 25°С. Рухливість повітря в робочих зонах не повинна перевищувати 0,5 м/с.

Для опалення та кондиціонування рекомендується вибирати канальні блоки. Це обумовлено в першу чергу тим, що люди після фізичних навантажень більш чутливі до потоку повітря і через протяги можуть захворіти.

Спортивні зали і криті ковзанки

Норми вентиляції для критих катків і спортивних залів трохи відрізняються від тренажерних. Крім 80 м3/год на 1 спортсмена додається 20 м3/год на 1 глядача. Незважаючи на те, що стелі в таких приміщеннях високі, повітророзподільні пристрої встановлюються на висоті 3-4 м від підлоги.

Система опалення та кондиціонування сильно залежить від розмірів залів. Можуть використовуватися:

 • Мультизональна або спліт-система, причому касетні блоки підходять більше, ніж канальні.
 • Радіатори, але вони не настільки ефективні, як кондиціонери. Так як нагріте повітря відразу піднімається вгору, і щоб нагріти все приміщення знадобиться більше часу. Найчастіше встановлюються, коли немає можливості монтажу інших варіантів.
 • Тепловентилятори.

Басейни

Найскладнішим завданням є організація системи опалення, вентиляції та кондиціонування для басейнів. До головної перешкоди відноситься велика вологість, яка впливає не тільки на здоров’я людей, а й на стан будівельних конструкцій.

При відсутності якісної вентиляції в приміщенні виникає туман, який заважає диханню. Вологе повітря сприяє появі цвілі на дерев’яних конструкціях і корозії сталевих матеріалів.

Тому до припливно-витяжної установки обов’язково підбирається осушувач. Крім того, для комфортного перебування людей в приміщенні повинна підтримуватися температура повітря на 2°С нижче температури води в басейні.

Опалення та кондиціювання здійснюється за допомогою приточно-витяжної вентиляційної установки. Системою автоматики регулюються параметри повітря, що подається.